Online kvízünkben arra voltunk kíváncsiak, hogyan hatott mindannyiunkra a koronavírus-járvány, mi változott, kinek hogyan sikerült alkalmazkodnia, összességében jobb vagy rosszabb lett-e a helyzet, és ki mire számít a közeljövőben, ha munkáról van szó. Mutatjuk a kérdéseinket, és a felmérés eredményeit.
A te munkádat hogyan befolyásolta a koronavírus-járvány?
A megszokott, mindennapos életvitelt alapjaiban felforgató járványhelyzet a munkába járás rutinját is a feje tetejére állította. Ezt minden második válaszadónk a saját bőrén is megtapasztalhatta, többségük - 38% - a korábban kevésbé elterjedt home office-szal ismerkedett, majd minden tizedik kitöltőnk állására pedig tragikusan hatott a pandémia: vagy munkahelyet kellett váltaniuk (3,1%), vagy megszűnt a munkájuk (5,7%) miatta.
Nézd meg egyben infografikánkat!
Hogyan élted meg a pandémiás időszakot?
Hasonló képet mutat az új helyzethez való alkalmazkodással kapcsolatos kérdéseünkre adott válaszok aránya, a válaszadók kicsit több, mint a felének (53,1%), ment csupán zökkenőmentesen az átállás, 35,9%-uk a munka terén sem érezte könnyűnek ezt az időszakot, és voltak, akik kifejezetten nehéz helyzetbe kerültek (3,1%) a járvány hatására.
Nézd meg egyben infografikánkat!
Hogyan reagált a munkahelyed a járványra?
A helyzet súlyosságát, vagy éppen a súlyosság enyhülését a személyesen megélt hatásokon kívül persze nagyban befolyásolhatta, hogy a munkahelyek hogyan reagáltak a vírushelyzetre. Minden negyedik válaszadónk elismerően nyilatkozott cégéről (példásan flottul - 23%), harmaduk pozitívan ítélte meg a vállalati intézkedéseket (egészen jól - 32%). Ötből egy munkavállaló szerint az igyekezet mindenképpen látszott (láthatóan igyekeztek - 20%), de majd ugyanennyien gondolták azt, hogy még az sem (bénán - 18%). A korábbi kérdések alapján legrosszabbul járók arányához hasonló számban gondolták rémálomnak cégük reakcióját a járványhelyzetre (a lehető legrosszabbul - 7%).
Nézd meg egyben infografikánkat!
Mi változott a korlátozások feloldásával?
Az általános korlátozások az átoltottsággal enyhültek, illetve megszűntek, ami az újból munkába járók arányán is látszik (64,1%). Amennyivel kevesebben lettek válaszadóink közül a csak otthonról dolgozók (12,5%), annyival többen a félig-meddig bejárók (16,4%).
Nézd meg egyben infografikánkat!
Mire számítasz a közeljövőben,ha a munkádról van szó?
A kérdőívünket kitöltők - a járvány alatt is munkába járókkal hasonló arányú - zöme szerint nem sok minken változik a munka frontján a jövőben, 11,5%-uk viszont tart attól, hogy ismét be kell járnia. Fele annyian vannak, akiknek kifejezetten hiányzik az irodai környezet (6,3%), náluk kicsit többen pedig nem mernének jósolni (7%). Hasonló az arányuk azon néhányaknak, akik munkát (2,8%) vagy inkább egy új munkahelyet keresnek (2,3%).
Nézd meg egyben infografikánkat!
Az egyéni következtetésekben válaszadóink reményteljesnek (a munkavégzés új korszakába léptünk - 31,4%), kivárónak (meglátjuk, mit hoz a jövő - 34,7%), vagy épp szkeptikusnak (régen minden jobb volt 20,6%) tűnnek válaszaik alapján, de voltak olyanok is, akikben még nem ülepedett le az utóbbi időszak (13,3%)